STUNTCUP 2014 pirmojo etapo apžvalga

Ilgai lauktas ir išlauktas pirmasis Stuntcup 2014 čempionato prasidėjo!!

Taigi. Jau įsukus link Kauno „Žalgirio arenos“ pamatėme, kad automobilių parkavimo aikštelė netuščia, tai jau žadėjo, kad renginio reklama ir įvairios žiūrovus pritraukiančios akcijos nenuėjo veltui. Nors, kita vertus žinant, kad renginį organizuoja Dolce Moto to ir buvo galima tikėtis, nes jie tikrai moka organizuoti.

galva

Dar gerokai prieš renginį buvo spėliojama dėl arenos dangos, kuri yra lakuotas betonas – slidi, bet apšilus padangai ir kibi. Renginio dieną per  treniruotes ir varžybas danga buvo aplaistyta daugiau nei 100 litrų Coca Cola, kuri pasižymi lipnumu ir kibumu. Tai kažkiek pagerino dangos situaciją, bet vis tiek stunteriams reikėjo būti itin atidiems ir atsargiems, darant triukus. Daugeliui buvo įdomu, kaip ant tokios dangos jausis agresyvų vairavimo stilių mėgstantys raideriai kaip suomis Joona Vatanen. Na, bet viską parodė rezultatai.

Arenoje atmosfera labai pozityvi – viskas savo vietoje, jokios trankios muzikos, begalės smalsuolių pitline.  Renginys praktiškai nevėlavo, kaip tai įprasta daugelyje tokio tipo renginių. Renginio vedėjai irgi savo vietoje, su subtiliu humoru ir pauzių užpildymu – vieną iš jų atpažinau, tai bičas iš Zero filmo, vaidinantis Vovką :).

Prasidėjus renginiui visi raideriai, kurių susirinko 22, išvažiavo į areną pasisveikinti su žiūrovais. Kaip ir rimtame sportiniame renginyje buvo  gyvai atliekamas Lietuvos himnas. Tada buvo traukiami burtai. Viskas teatrališka, bet neištempta ir skoninga. Kolkas liuks. Žiūrovų palaikymas irgi puikus, nesijautė šiaurietiško šaltumo ir apatijos, kai aplodismentai nuaidi tik paraginus vedėjams arba juokingo ar tragiško incidento metu…

Pagal ištrauktus burtų keliu numerius buvo išrikiuota startinė pozicija. Ištraukęs pirmąjį numerį kaimynas baltarusis Nikita Podolski turėjo pasirodyti pirmasis. Iš patirties žinau, kad tai yra sunkiausia, taip pat atsiliepia teisėjų vertinime, nes pagal pirmuosius dalyvius teisėjai „kalibruoja“ bendrą vertinimą ir kaip.  Paskutinį numerį 22 ir teisę važiuoti paskutiniu ištraukė Arūnas Gibieža – taip atrodė kad specialiai surežisuota, nes stipriausi sportininkai važiuoja paskutiniai, tarsi užtvirtindami varžybas ar pasirodymą. Smagu, kad į šias varžybas atvažiavo vos ne visas dabartinis Europos elitas iš Prancūzijos, Ispanijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Lietuvos. Favoritais dar prieš varžybas buvo laikomi: Arūnas Gibieža, Ben Baldini, Guy Guy, Kafon, Joona Vatanen. Kaip matome iš rezultatų jie visi patejo į finalą.

Varžybų eiga

Varžybos prasidėjo kvalifikacija, kurioje per 2 min. kiekvienas stunteris turėjo parodyti visa kas geriausia, kad gautų gerus balus iš varžybų teisėjų. Į finalą turėjo patekti tik 10 geriausius rezultatus parodžiusių stunterių.

Apie pačius teisėjus.

Kvalifikacijos rezultatai buvo paskelbti po visų 22 dalyvių pasirodymo. Kiekvienas stunteris galėjos surinkti maksimaliai 100 balų iš kiekvieno teisėjo. Vertinama buvo triukų kiekis, kokybė, važiavimas ant priekinio, galinio rato, akrobatika, pasirodymo programos visuma, pasitikėjimas, agresija. Teisėjai finale kiekvieną dalyvį vertino iškart po pasirodymo iškeldami savo balus į viršų, taigi slaptų pasitarimų ir rezultatų pertaisymo kaip ir nebuvo.

Su dviem iš jų teko kartu dalyvauti varžybose, puikiai žinau jų stilių ir vairavimo galimybes. Olandas Klaas de Jong yra senas stunteris ir konstruktorius, žinomas kaip teisėjas ir objektyvus vertintojas. iš patirties žinau, kad dauguma teisėjų – buvusių ir esamų stunterių dažnai vertindami lygina su savimi ir savo galimybėmis. Taigi ir šiose varžybos tas buvo pastebima. Varžybų rezultatai kaip ir parodė teisėjų buvusį/esamą savo važiavimo stilių, ignoruojant naujoves ir triukus, kurių sudėtingumo jie negali vertinti, nes niekada to nedarę. varžybų nugalėtojo suomio Joonos Vatanen stilius artimas vieno iš teisėjų važiavimo stiliui, tik dar greitesnis ir kokybiškesnis. Ir pačius šiose varžybose dalyvavusius raiderius suskirstyčiau į tris grupes: 1. smooth, jump stiliaus mėgėjai; 2. agresyvaus, veržlaus važiavimo atstovai (trūkumas – triukų stoka, dauguma pasikartojančių); 3. pradedantieji arba veteranai, kurie griebia kažką iš vieno ar kito stiliaus. Na, bet čia mano nuomonė ir aš už ją atsakau…

Rezultatų lentelė:

1. Joona Vatanen (FIN) – 225
2 . Aras Gibieža (LT) – 221
3 . Kévin Kafon Parussini (FR) – 214
4 . Guillaume Guyguy Gleyo (FR) – 204
5 . Edu Rodríguez Muñoz (ES) – 181
6. Lukasz Belz (PL) – 173
7. Martin Kratky (CZ) – 161
8. Ben Baldini (FR) – 134
9. Nikita Padolski (BY) – 131
10. Woijciek Koziol (PL) – 128
———————————-
11. Vladimir Petrov (BY) – 114
12. Šarūnas Kezys (LT) – 112
13. Paulius Labanauskas (LT) – 112
14. Jon Pena Zalla (ESP) – 111
15. Virgilijus Dikšas (LT) – 110
16. Nerijus Malinauskas (LT) – 109
17. Lukas Kučinskas (LT) – 107
18. Vitalij Pasevič (BY) – 106
19. Ostryme Krystian (PL) – 103
20. Ernest Komorowski (PL) – 93
21. Virginijus Žilinskas (LT) – 83
22. Tomas Šalaševičius (LT) – 73

Komentarai

komentarai