YAMAHA MT 09. Trumpa apžvalga

YAMAHA MT – 09, neišvaizdus, bet kartu ir patrauklus “naked” (nuogas) stiliaus motociklas.

Atėjo 2014, Arklio (Žirgo) metai, taigi jau laikas, nelaukiant sezono pradžios, pagalvoti apie savo motociklo paruošimą, atnaujinimą, o gal ir pakeitimą.

Taigi Jūsų dėmesiui trumpas susipažinimas su naujuoju YAMAHA street klasės atstovu MT – 09 modeliu.

Šį modelį gyvai apžiūrinėjau UAB “YAMATECHA” salone, Klaipėdoje www.yamahamotors.lt.

Motociklas įdomus tuo, kad jame įstatytas naujas trijų cilindrų 847 kubinių centimetrų darbinio tūrio variklis. Jo konstrukcija labai panaši į Triumph motociklų Triple variklius. Pačiam teko neblogai čiupinėti Triumph Daytona 675 ir Street Triple modelius, taigi šis Yamaha modelis kaip ir turėtų būti pats tas kaip alternatyva dabartiniam sportbike išrengimui ir iš jo padarytam stuntiniam motociklui. Dauguma stunterių ima motociklą, galime kalbėti ir konkrečiai apie populiariausią Kawasaki ZX6R B 2003 -2004m modelį ir jį ruošia: keičia perdavimą, keičia priekines šakes, gamina rėmą iš plieno vamzdelių arba tvirtina esamą, deda platų streetbar vairą, aišku ir nurengia spoilerius. Gaunasi kas – street motociklas ir tik žinovas gali pasakyti iš šalies ant kokio motociklo bazės pagamintas stuntbike’as.

Vienintelis populiaresnis street motociklas naudojamas stuntui yra Triumph Street Triple. Dar vienetai važiuoja su Aprilia Shiver, BMW F800, Ducati Monster. Bet visi šie minėti modeliai yra su vienokiais ar kitokiais trūkumas, bet mano manymu pats didžiausias trūkumas, kad tai ne japoniški motociklai 🙂 (tai tik mano nuomonė).

Pamatęs šį YAMAHA modelį iškart pagalvojau, kad tai kaip tik ko reikia stuntui. Aišku, pirma būtų smagu jį išbandyti. Antra, reikia laiko įsitikinti jo patikimumui, o trečia – ir jis turi trūkumų, nors tai tik konstrukciškai padaromi dalykai.

Motociklas paprastas, pagamintas paprastai, bet tikrai neprastai, pritaikyti šiuolaikiški sprendimai ir detalės. Jo neišvaizdumą kompensuoja paprastumas ir tai, kad nėra nieko nereikalingo – viskas tik tai, ko gali reikėti smagiam pasivažinėjimui mieste ir užmiestyje.

Trumpą vaizdo apžvalgą galite pamatyti vaizdo klipe

 

Komentarai

komentarai